Jak používat technologii Bluetooth

 1. Zjistěte, co Bluetooth umí. Bluetooth je nástroj pro bezdrátové připojení, který umožňuje “párovat” různá zařízení tak, aby spolu mohla spolupracovat. S většinou smartphonů například můžete spárovat headset, díky němuž můžete telefonovat, aniž byste drželi telefon v ruce. Můžete také spárovat herní ovladač s počítačem či konzolí, abyste si nemuseli lámat hlavu s kabelem. Do reproduktorů vybavených Bluetooth můžete takto zaslat hudbu z notebooku či smartphonu, aniž byste je museli připojovat. Nebo si také můžete rozestavět reproduktory Bluetooth domácího kina, aniž byste ke každému z nich museli natahovat signálový kabel.
  • Bluetooth má maximální dosah asi 9 metrů.
  • Nejvyšší přenosová rychlost Bluetooth je kolem 24 Mbps.

    

 2. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 22Zjistěte, zda vaše zařízení Bluetooth podporuje. Technologie Bluetooth se používá už dlouho (asi 20 let) a je nejpoužívanější bezdrátovou konektivitou. Proto je pravděpodobné, že jím bude vaše bezdrátové zařízení vybaveno. Jedinou výjimkou jsou stolní počítače. Zatímco z notebooků má vestavěné Bluetooth prakticky každý, u většiny stolních PC jej nenajdete. Pokud tedy chcete připojit svůj stolní počítač k Bluetooth zařízení, budete si muset pořídit Bluetooth adaptér.
  • Bluetooth je nyní vybavena i řada moderních aut, což vám umožňuje mít při jízdě telefon spárovaný s autem.
  • Prakticky všechny smartphony umožňují spárování s Bluetooth zařízeními.
  • Řada novějších tiskáren Bluetooth podporuje a je schopná bezdrátově tisknout z druhé strany místnosti.

    

 3. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 33Zjistěte možnost svého Bluetooth zařízení. Každé zařízení má jednu či více funkcí. Například některé telefony vám umožní využívat Bluetooth jen pro telefonování, zatímco jiné přes něj umožňují přenášet soubory z a do jiných telefonů. Každé Bluetooth zařízení zkrátka nabízí mírně odlišné funkce.
  • Pročtěte si manuál, nebo se poraďte s výrobcem elektronického zařízení, u kterého chcete zjistit možnosti Bluetooth technologie.

   

 4. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 44Spárujte Bluetooth zařízení. Abyste mohli Bluetooth využívat, musíte k sobě zařízení bezdrátově připojit („spárovat je“). Párování se liší podle zařízení, obvykle však jedno ze zařízení “naslouchá”, zatímco je druhé zařízení přepnuto do párovacího režimu. Pokud byste například párovali headset s telefonem, telefon by byl v režimu „naslouchání“ a headset byste přepnuli do režimu „párování“. Telefon by pak headset „objevil“ a spojení by bylo zahájeno.
  • Postupujte dle návodu k vašemu Bluetooth zařízení a dokončete párování. Ve většině případů budete muset sérii konkrétních kroků, na jejíž budou zařízení spárovaná.
  • Při párování zařízení budete před vytvořením spojení obvykle vyzváni k zadání PIN. Pokud jste PIN nikdy nenastavovali, výchozí je obvykle 0000.
  • Párování je obvykle nutno provést jen jednou. Dokud pak bude na zařízeních zapnutý Bluetooth, budou se připojovat automaticky.

    

 

Část2

Využití technologie Bluetooth

 1. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 51Přenášejte mezi zařízeními soubory. Některá zařízení s Bluetooth vám umožní přenášet soubory a dokumenty z jednoho zařízení do druhého. Pokud má například váš kamarád ve fotoaparátu pár dobrých fotek, můžete jej spárovat se svým telefonem a rychle si fotky zkopírovat. [1]
  • Přenášejte soubory mezi mobilními telefony, fotoaparáty, kamerami, počítači, televizemi apod.

   

 2. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 62Využijte technologii Bluetooth pro telefonické hovory. Sluchátko Bluetooth lze spárovat s mobilními (a dokonce i některými pevnými) telefony, takže můžete volat, aniž byste museli držet sluchátko. To se zvlášť hodí, pokud jste často na telefonu v práci a nechcete zahálet pokaždé, když vám někdo zavolá. 
 3. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 73Nastavte si tethering telefonu s počítačem. Tethering zařízení umožňuje sdílet připojení k mobilní síti z telefonu do počítače. Díky tomu můžete na počítači procházet internet, i když zrovna nejste připojeni k Wi-Fi. Ne všichni operátoři tethering umožňují, proto si podporu nejprve zkontrolujte u toho svého. Někdy je tato služba zvlášť zpoplatněna. [2] 
 4. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 84Využijte Bluetooth pro bezpečnější řízení. Při jízdě autem si zapněte si Bluetooth vestavěný přímo v autě, nebo noste Bluetooth sluchátko. Abyste měli při řízení stále obě ruce na volantu. V některých zemích je držení telefonu při řízení protizákonné. Díky Bluetooth však můžete při řízení telefonovat, aniž byste se dopouštěli přečinu.
  • Některé telefony a autorádia umožňují přehrávat hudbu z reproduktorů auta, když se připojíte k vozu přes Bluetooth

   

 5. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 95Synchronizujte data mezi svými Bluetooth zařízeními. Některá zařízení umožňují vzájemně přes Bluetooth synchronizovat různá data (seznamy kontaktů, emaily, položky kalendáře). To se hodí pro synchronizaci kontaktů v telefonu s počítačem, nebo pro přenos dat z jednoho telefonu do druhého. 
 6. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 106Používejte zařízení Bluetooth v domácí kanceláři. Zařízení vybavená Bluetooth dokážou výrazně zredukovat spletenec kabelů a umožní vám pracovat s větší volností. S klávesnicí a myší s Bluetooth budete moci psát odkudkoliv, aniž byste přišli o přesnost. Tiskárny s Bluetooth vám umožní umístit tiskárnu kamkoliv v místnosti, aniž byste se museli zabývat natahováním kabelu od ní k počítači. 
 7. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 117Rozšiřte si zařízeními s Bluetooth své domácí kino. Reproduktory a ovládání s Bluetooth vám mohou značně zpříjemnit ovládání vašich multimediálních zařízení. Dálkový ovladač s Bluetooth nemusíte mířit na TV, abyste ji mohli ovládat. Reproduktory připojené přes Bluetooth vám pak umožní vytvořit si prostorový zvuk, aniž byste museli přes celý obývací pokoj natahovat signální kabely. Abyste mohli Bluetooth domácí kino využít, budete však potřebovat receiver, který Bluetooth podporuje. 
 8. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 128Využijte Bluetooth k zabezpečení domu či auta. Existují i bezdrátové vstupní systémy, pomocí nichž můžete odemknout svůj dům či auto jedním klikem na tlačítko ve smartphonu. Už nikdy tak nebudete muset hledat ztracené klíče! Podívejte se po zámcích s Bluetooth v místním obchodě s kutilským vybavením, nebo se zeptejte u prodejce autorádií na zamykání auta přes Bluetooth. [3] 
 9. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 139Připojte ovladač konzole PlayStation k počítači. Pokud máte počítač vybavený Bluetooth, můžete k němu připojit ovladač z PlayStation 3 či 4 a využívat jej ke hraní PC her. Toto řešení nemá podporu Sony a vyžaduje software třetí strany, nastavení je však poměrně snadné. 
 10. Obrázek nazván Use Bluetooth Technology Step 1410Hrajte hry po více hráčů. Přes Bluetooth můžete vytvořit místní síť mezi dvěma telefony, což je rychlý a snadný způsob, jak si zahrát hru pro více hráčů. Ačkoliv taková síť funguje jen v případě, že jsou oba hráči ve stejném pokoji, je stále mnohem spolehlivější než hraní přes internet. 

 

Tipy

 • Abyste ušetřili peníze za SMS přes mobilní síť, můžete chatovat s přáteli pomocí aplikací na Bluetooth chat, které si do telefonu stáhnete. Abyste však tuto službu mohli využívat, budou muset vaši přátelé používat tutéž aplikaci.

ZDROJ: wikiHow.cz

Zanechat komentář